28.-31. kolovoza 2017. godine odr?an je tradicionalni i najopse?niji projekti UHDDR koji se i ove, ?esnaeste godine po redu odr?ao u Savudriju, kampu Zagreba?kog holdinga 'Veli Jo?e' gdje je sudjelovalo 600-tinjak djece iz svih ?upanija Republike Hrvatske.
Otvorenju je nazo?ila delegacija na ?elu s ministrom hrvatskih branitelja i izaslanikom Predsjednice Republike Hrvatske, gospo?e Kolinde Grabar Kitarovi?, gospodinom Tomom Medvedom koji je Susrete otvorio prigodnim rije?ima, a pridru?ili su mu se i:
Ante Martinac, predsjednik UHDDR;
Brigadir Miroslav Zeku?i?, izaslanik ministra obrane RH, gospodina Damira Krsti?evi?a i predstavnik Glavnog sto?era oru?anih snaga RH;
Kata Tipura, pomo?nica pro?elnice Ureda za branitelje Grada Zagreba;
Ivan Belu?i?, zamjenik gradona?elnika Grada Umaga;
Bernard Mr?o, predstavnik Uprave Zagreba?kog holdinga;
Tomislav Dru?ak, voditelj podru?nice Zagreba?kog holdinga 'Vladimir Nazor';
Nirvana Vuku?i?, pro?elnica Podru?nog ureda za za?titu i spa?avanje;
Boris Vujnovi?, predstavnik partnera, Saveza izvi?a?a Hrvatske.
Djeca su se natjecala u 9 disciplina, podijeljenih u tri glavna podru?ja: dru?tvene aktivnosti (PlayStation, pikado, stolni nogomet), sportske aktivnosti (nogomet, odbojka, grani?ar) i umjetni?ke aktivnosti (modeliranje, glazbena i likovna radionica). Najbolji natjecatelji plasirali su se u zavr?nu fazu gdje su se natjecali za prvo, drugo i tre?e mjesto. Na zatvaranju Susreta, dodijeljene su medalje za njihov trud i postignu?a.
Kohezija izme?u djece i volontera doprinosi promicanju volonterstva, kao oblika korisno-dru?tvenog rada te u sredinama u kojima su se odvijale aktivnosti, boljem upoznavanju i razumijevanju s vrijednostima obrambenog i oslobodila?kog Domovinskog rata kroz o?uvanje digniteta i promicanje vrijednosti Domovinskog rata.
Zaslu?ni za realizaciju svih projektnih aktivnosti su volonteri ?iji doprinos je nemjerljiv, a posebno se isti?u koordinatori i voditelji djece kao ?lanovi Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata iz op?ina gradova i ?upanija RH te volonteri iz Odreda izvi?a?a Javor i Saveza izvi?a?a Hrvatske koji imaju iskustva u radu s djecom i redoviti su partneri u projektima UHDDR.
Ovakvim pristupom psiholo?ki i socijalno osna?ujemo ciljanu skupinu te ?elimo pokazati, prvenstveno svojim izravnim korisnicima, zatim cijeloj dru?tvenoj zajednici, gra?ankama i gra?anima koji su neposredno bili uklju?eni u projekt, kako se zajedni?tvom, slogom, po?tivanjem razli?itosti, me?usobnom tolerancijom, altruisti?nim zalaganjem svih volontera mo?e bolje, vi?e, druga?ije i plemenitije, ?ime odgajamo djecu i mlade u duhu domoljublja, dobrote i zajedni?tva, na ponos prvenstveno svojim roditeljima koji su se ?rtvovali u Domovinskom ratu, a zatim cijeloj zajednici, a na posljetku i nama organizatorima ovakvog projekta na koji smo posebno ponosni, grade?i zajedno bolju i plemenitiju Hrvatsku!
Najsrda?nije zahvaljujemo svim donatorima koji su prepoznali vrijednosti i napore koje Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata ula?e pri provedbi svojih ciljeva i svih projektnih aktivnosti u 2017. godini, a posebno: Nacionalnoj zakladi za razvoj civilnog dru?tva, Ministarstvu hrvatskih branitelja, Hrvatskoj po?ti, Hrvatskoj elektroprivredi d.d., Agenciji za podr?ku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama d.o.o., Aleti d.o.o. i Pevec.
Nakon odr?anih natjecanja poredak po disciplinama je slijede?i:
MODELIRANJE - MLA?A SKUPINA
1. mjesto - Gabrijela Tuni?, Bjelovarsko-bilogorska ?upanija
2. mjesto – Laura Lazarevi?, Dubrova?ko- neretvanska ?upanija
3. mjesto – Lana Biki?, Splitsko- dalmatinska ?upanija
MODELIRANJE- STARIJA SKUPINA
1. mjesto - Mihaela ?afran, Vara?dinska ?upanija
2. mjesto – An?ela Rohter, Vara?dinska ?upanija
3. mjesto - Zrinka ?ori?, Dubrova?ko-neretvanska ?upanija
LIKOVNA RADIONICA – MLA?A SKUPINA
1. mjesto – Ignacija Kunyk, Sisa?ko-moslava?ka ?upanija
2. mjesto – Lana Stupar, Me?imurska ?upanija
3. mjesto – Petra Band?ar, Dubrova?ko-neretvanska ?upanija
LIKOVNA RADIONICA – MLA?A SKUPINA
1. mjesto – Martina Kostelac, Li?ko-senjska ?upanija
2. mjesto – Helena Herman, Vara?dinska ?upanija
3. mjesto – Ivana Miljak, Osje?ko-baranjska ?upanija
GLAZBENA RADIONICA – MLA?A SKUPINA
1. mjesto – Ivan Vele?njak, Sisa?ko-moslava?ka ?upanija
2. mjesto – Mate Lonac, Dubrova?ko-neretvanska ?upanija
3. mjesto – Ana Modri?, Vukovarsko-srijemska ?upanija
GLAZBENA RADIONICA – STARIJA SKUPINA
1. mjesto –Lori Prpi?, Li?ko-senjska ?upanija
2. mjesto – Filip Vukovi?, Vukovarsko-srijemska ?upanija
3. mjesto – Patricija Hrgovi?, Viroviti?ko-podravska ?upanija
ELEKTRONSKI PIKADO – MLA?A SKUPINA
1. mjesto – Sebastijan Bla?in?i?, Me?imurska ?upanija
2. mjesto – Lana Vidovi?, Me?imurska ?upanija
3. mjesto – Juraj Mance, Grad Zagreb
ELEKTRONSKI PIKADO – STARIJA SKUPINA
1. mjesto – Dominik Balog, Vara?dinska ?upanija
2. mjesto – Antonio Kregar, Primorsko-goranska ?upanija
3. mjesto – Josip Babi?, Vara?dinska ?upanija
PLAYSTATION- MLA?A SKUPINA
1. mjesto –Josip Perkovi?, Grad Zagreb
2. mjesto – Borna Brgles, Koprivni?ko-kri?eva?ka ?upanija
3. mjesto – Gabrijel Abramovi?, Sisa?ko-moslava?ka ?upanija
PLAYSTATION - STARIJA SKUPINA
1. mjesto– Lovro Cokusi?, Splitsko-dalmatinska ?upanija
2. mjesto – Mateo Su?i?, Dubrova?ko-neretvanska ?upanija
3. mjesto - ?imun Mende?, Splitsko-dalmatinska ?upanija
STOLNI NOGOMET – MLA?A SKUPINA
1. mjesto – Patrik Dodlek i Luka Danu?i?, Me?imurska ?upanija
2. mjesto – Mateo Novakovi? i Gabrijel Novakovi?, Viroviti?ko-podravska
3. mjesto - Ivan Ivi? i Leonardo Jozi?, Bjelovarsko-bilogorska ?upanija
STOLNI NOGOMET – STARIJA SKUPINA
1. mjesto – Filip Tkal?ec i Domagoj Harmija, Me?imurska ?upanija
2. mjesto – Marin Jurkovi? i Florijan Vidmar, Li?ko-senjska ?upanija
3. mjesto – Erik Lon?arek i Filip Kiseljak, Koprivni?ko-kri?eva?ka ?upanija
GRANI?AR
1. mjesto – Dubrova?ko-neretvanska ?upanija
2. mjesto – Karlova?ka ?upanija
ODBOJKA
1. mjesto – Splitsko-dalmatinska ?upanija
2. mjesto – Dubrova?ko-neretvanska ?upanija
3. mjesto – Zadarska ?upanija
NOGOMET – MLA?A SKUPINA
1. mjesto – Splitsko-dalmatinska ?upanija
2. mjesto – Li?ko-senjska ?upanija
3. mjesto – Krapinsko-zagorska ?upanija
NOGOMET – STARIJA SKUPINA
1. mjesto – Zadarska ?upanija
2. mjesto – Brodsko-posavska ?upanija
3. mjesto – Li?ko-senjska ?upanija
|